TALHARI ARESTAȚI LA TITU! AU INTRAT PESTE DOI BĂTRÂNI ȘI LE-AU FURAT BANII

Prima pagină » Actualitate » TALHARI ARESTAȚI LA TITU! AU INTRAT PESTE DOI BĂTRÂNI ȘI LE-AU FURAT BANII

La data de 7 aprilie a.c., politistii din cadrul Politiei Orasului Titu au documentat activitatea infractionala a doi barbati de 31 si 32 de ani, banuiti de comiterea infractiunii de talharie.

Cei in cauza sunt cercetati dupa ce, la data de 16 martie a.c., in timp ce aveau fetele acoperite, ar fi patruns in locuinta a doua persoane de 73 si 83 de ani, din Mircea Voda, unde prin exercitarea de violente le-ar fi deposedat de 20.000 de lei si mai multe pachete de tigari.

Pe parcursul acestei zile, banuitii au fost prezentati Judecatoriei Racari, pe numele acestora fiind emise mandate de arestare preventiva pentru 30 de zile.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

„The Crew”, cel mai mare show auto al verii „blochează” Găeștiul pe 4-5 iulie

Comapania de Apă Târgoviște-Dâmbovița vă informează modalitățile de plată a facturilor

Investiții importante pentru viitorul comunei Vlădeni! Două locuri de joacă au fost finalizate, iar școala și grădinița vor fi reconstruite de la zero!

AUR PE BANDĂ RULANTĂ! ACADEMIA DE SPORT CĂTĂLIN ZMĂRĂNDESCU A DOMINAT DOUĂ COMPETIȚII ÎN ACELAȘI WEEKEND! TINERII SPORTIVI AU ADUS ACASĂ, ÎN DÂMBOVIȚA, 25 DE MEDALII DE AUR ȘI DOUĂ TROFEE IMPORTANTE!

MULTIMPLU CAMPION EUROPEAN LA DOAR 15 ANI, ANTONIO BRAGĂ A PRIMIT DIPLOMA DE EXCELENTĂ A COMUNEI GURA OCNIȚEI! VIDEO!

iunie 18, 2026