PRIMARUL DIN GĂEŞTI: „ÎN ORAŞUL NOSTRU SITUAŢIA ESTE SUB CONTROL”

Prima pagină » Administratie » PRIMARUL DIN GĂEŞTI: “ÎN ORAŞUL NOSTRU SITUAŢIA ESTE SUB CONTROL”

Grigore Gheorghe, primarul oraşului Găeşti, face apel la găeşteni şă respecte regulile impuse de autorităţi pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus şi îi asigură că în oraş situaţia este sub control. În ultmile două săptămâni, în Găeşti au fost confirmate 14 cazuri de coronavirus.

„Dragii mei găeșteni, aceasta este situația la zi în județul nostru!
În orașul nostru situația este sub control!
Fac apel la dumneavoastră să respectăm în continuare regulile de distanțare, de igienă și masca medicală obligatorie unde este cazul!
La 1,5 vor începe restricțiile!
Multă sănătate vă doresc și Dumnezeu să ne ocrotească!” a anunţat Grigore Gheorghe, primarul oraşului Găeşti

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

440 de elevi din Dărmănești, Dâmbovița, beneficiază zilnic de programul „Masă sănătoasă

Lucrări de asfaltare în comuna Morteni, după introducerea rețelei de canalizare

MARIAN TĂNASE, PREFECTUL JUDEȚULUI DÂMBOVIȚA, A DEMISIONAT DIN FUNCȚIE! MESAJUL TRANSMIS DE ACESTA!

Start pentru cea mai importantă investiție în infrastructura comunei Șelaru! Încep lucrările pentru înființarea și extinderea rețelei de apă uzată!

Analize și consultații gratuite pentru locuitorii din Gura Ocniței! Anunțul primarului Liviu Vasilescu!

mai 12, 2026