PRIMĂRIA PRODULEȘTI A INTERVENIT PROMPT CU UTILAJE PENTRU DESZĂPEZIREA DRUMURILOR DIN COMUNĂ
Prima ninsoare mai puternică din acest an nu a luat prin suprindere administrația locală din comuna Produlești! Încă de la primele ore ale diminieții, utilajele au intervenit pe principalele străzi din comună și au înlăturat zăpada de pe carosabil. Primarul George Gerogescu a făcut un apel pe facebook și i-a îndemnat pe localnici să circule prudent, iar dacă întâmpină probleme deosebite,i-a sfătuit să-l contacteze pentru a rezolva cu prioritate ficare caz în parte.
“Atenție, se circulă în condiții de iarnă, adaptați viteza la starea carosabilului! Dacă apar probleme vă rog să le semnalați. “ a anunțat George Georgecsu primarul comunei Produlești.
