LA MOROENI A FOST INAUGURATĂ O NOUĂ INVESTIȚIE PRIN PJDL! ESTE VORBA DESPRE UN TEREN SINTETIC DE SPORT! VIDEO!
O nouă investiție importantă a fost inaugurată, astăzi, în comuna Moroeni! Este vorba despre un tenren sintetic de sport, investiție realizată prin Programul Județean de Dezvoltare Locală, în asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița.
Astăzi, la inaugurare au ajuns la Moroeni, oaspeți de seamă din conducerea județului, în frunte cu Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Luciana Cristea, vicepreședintele CJ Dâmbovița, Claudia Gilia, prefectul județului, secretarul de stat Ionuț Săvoiu și parlamentarii Carmen Georgeta Holban și Ionuț Vulpescu.


Noul teren de sport a fost construit în centrul comunei, lângă școală, și, de azi, elevii cât și tinerii din sat îl pot folosi cu bucurie.


Primarul Mihai Laurențiu Moraru a anunțat cetățenii că a deja a depus un nou proiect în asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița, prin PJDL. Este vorba despre cosntruirea unui nou dispensar.