TÂNĂRĂ PRINSĂ CONDUCÂND SUB NIFLUENȚA DROGURILOR

Prima pagină » Actualitate » TÂNĂRĂ PRINSĂ CONDUCÂND SUB NIFLUENȚA DROGURILOR

Luni seară, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au oprit pentru control, pe raza municipiului, un autoturism condus de o tânără de 19 ani, din localitatea Malu cu Flori.

Întrucât șoferița părea să fie sub influența unor substante psihoactive, aceasta a fost condusă la spital pentru prelevarea de probe biologice.

ÎIn urma pretestării, rezultatul a fost pozitiv.

În cauza, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii prevăzute de art.336 alin.2 din Codul Penal.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BRÎNDUȘ ANTONIO MIHAI ANUNȚĂ ÎNCEPEREA LUCRĂRILOR DE CONSTRUIRE

TĂNASE ANDREEA-TATIANA și TĂNASE MARIAN TRAIAN, anunț începerea lucrărilor de construire

PRIMĂRIA TÂRGOVIȘTE DEMAREAZĂ O AMPLĂ ACȚIUNE DE COMBATERE A INSECTELOR PRIN PULVERIZARE AERIANĂ

ILIE BOLOJAN, CONFIRMAT LA CONDUCEREA PNL! Deputatul Aurelian Cotinescu: „Viitorul se construiește prin deciziile pe care le luăm astăzi!”

MATILDA ZMĂRĂNDESCU, MODELUL UNEI GENERAȚII! LA DOAR 8 ANI, CAMPIOANA PREDĂ LECȚII DE CURAJ ȘI DISCIPLINĂ ȘI ÎI ÎNVAȚĂ PE COPII DRUMUL SPRE SUCCES! VIDEO!

iunie 23, 2026