UN NOU PROIECT CÂȘTIGAT DE PRIMĂRIA GĂEȘTI PENTRU MODERNIZAREA SPITALULUI

Prima pagină » Administratie » UN NOU PROIECT CÂȘTIGAT DE PRIMĂRIA GĂEȘTI PENTRU MODERNIZAREA SPITALULUI

Primăria Găești a câștigat, prin PNRR, un alt proiect important pentru unitatea spitalicească din orașul nostru. Este vorba despre ,,Reabilitarea Spital Orășenesc Găești “, în valoare de 21.354.800,59 lei.

Primarul Grigore Gheorghe a explicat și ce investiții urmează a fi realizate cu această sumă: ” Se vor executa lucrări de:

– Modernizare energetică pentru partea de reabilitare termică a anvelopei

– Modernizare energetică pentru sistemul de încălzire și preparare a apei calde menajere

– Modernizare energetică a instalației de iluminat

– Modernizare energetică a sistemelor de ventilare naturală și ventilare mecanică

– Instalarea unor sisteme alternative de producere a energiei: panouri solare fotovoltaice și pompe de căldură!

Prin implementarea acestor proiecte, cu aparatura medicală de ultimă generație, cu medici competenți, spitalul nostru va deveni unul de top, comparabil cu cele mai bune din țară!

Încă de pe acum vă spun că urmează și alte proiecte!”

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026