UN NOU PARC A FOST AMENAJAT LA BAZINUL DE ÎNOT DIN GĂEȘTI – VEZI CUM ARATĂ!

Prima pagină » Administratie » UN NOU PARC A FOST AMENAJAT LA BAZINUL DE ÎNOT DIN GĂEȘTI – VEZI CUM ARATĂ!

Un părculeț deosebit a fost amenajat la Găești, în zona Bazinului de Înot. Autoritățile locale s-au gândit să înființeze acest părculeț folositor în special persoanelor care îi însoțesc pe copiii care vin la lecțiile de înot. ” M-am gândit, și împreună cu colegii mei din cadrul Sectorului Spații Verzi și Străzi, am amenajat acest parc. M-am gândit ca, în momentul în care dumneavoastră veniți la bazinul de înot cu copiii, în cele două-trei ore pe care le aveți de stat aici, timpul dumneavoastră să fie unul cât mai plăcut, și , ca atare, am montat cinci aparate de forță, bănci, coșuri de gunoi, cișmea cu apă. Am creat un spațiu verde cu gazon și flori și vom planta și copaci pentru umbră. Parcul este prevăzut și cu un sistem de iluminat pe timp de noapte. În plus, am amenajat și o parcare generoasă pentru mașini.” a declarat Grigore Gheorghe, primarul orașului Găești.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 25, 2026