UN NOU CENTRU DE VACCINARE LA GĂEȘTI

Prima pagină » Administratie » UN NOU CENTRU DE VACCINARE LA GĂEȘTI

Începând cu data de 13 aprilie a.c., centrul de vaccinare anti  COVID-19 din orașul Găești este funcțional, fiind amplasat lângă școala gdnerală „Șerban Cioculescu”, în clădirea în care își desfășoară activitatea sucursala județeană a Agenției pentru Ocuparea Forței de Muncă.

Programul Centrului este în fiecare zi, de luni până duminică, în intervalul orar 08-20:00, ieri fiind administrate patru doze.

„Recomandăm populației să se vaccineze, deoarece numai prin vaccinare vom reuși să  reducem substanțial numărul  cazurilor de infecție  cu SARS-CoV-2.

Vaccinarea este voluntară,  gratuită și  realizată în condiții de siguranță.

Beneficiile vaccinării depășesc  eventualele  riscuri. Oricine dorește se poate vaccina cu serul AstraZeneca chiar dacă nu are programare.”, transmite primarul orașului Găești, Grigore Gheorghe.

Amenajarea Centrului de vaccinare împotriva noului coronavirus a fost suportată de către administrația publică locală.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026