UN BĂRBAT DIN RĂCARI, PRINS ÎN FLAGRANT ARUNCÂND DEȘEURI! COMISARII GĂRZII DE MEDIU I-AU CONFISCAT AUTOUTILITARA ȘI L-AU AMENDAT – VIDEO!

Prima pagină » Administratie » UN BĂRBAT DIN RĂCARI, PRINS ÎN FLAGRANT ARUNCÂND DEȘEURI! COMISARII GĂRZII DE MEDIU I-AU CONFISCAT AUTOUTILITARA ȘI L-AU AMENDAT – VIDEO!

S-a întâmplat ieri, la Răcari! Bărbatul era cu autoutilitară încărcată cu deșeuri în zona fostei fabrici de zahăr. Polițiștii l-au prins în flagrant aruncând deșeuri pe un teren din zonă, în ciuda faptului că Primăria orașului Răcari are montate două containere speciale pentru astfel de deșeuri, containere care sunt golite periodic de o firmă specializată cu care Primăria Răcari are un contract încheiat.

Conform protocolului de colaborare încheiat între Primăria Răcari și Garda de Mediu, comisarii Gărzii de Mediu s-au deplasat la fața locului și i-au confiscat mașina individului. În plus, acesta a primit și o amendă usturătoare.

Marius Cravețeanu, primarul orașului Răcari face apel la localnici să nu mai arunce deșeurile în locuri neamenajate, pentru a evita astfel de situații.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 25, 2026