UN BĂRBAT DIN BURDUCA A INCENDIAT CASA SOȚIEI! POLIȚIȘTII L-AU REȚINUT!

Prima pagină » Eveniment » UN BĂRBAT DIN BURDUCA A INCENDIAT CASA SOȚIEI! POLIȚIȘTII L-AU REȚINUT!

Bărbatul de 62 de ani, din Burduca, este căsătorit, însă este certat cu soția și locuiesc în case diferite, dar în aceeași curte. Marți, se pare că, pe fondul consumului de alcool, și după o ceartă cu soția, bărbatul a pătruns în casa în care aceasta locuiește și a dat foc. În acel moment, în locuință se afalu și cei doi copii ai lor. Au ars un șifonier și mai multe bunuri vestimentare. Polițiștii l-au reținut pentru 24 de ore și îl vor prezenta instanței cu propunere de arestare preventivă. Acesta este acuzat de comiterea infracţiunii de distrugere, faptă prevăzută de art. 253, alin. 4 din Codul Penal.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

TÂRGOVIȘTE! PRIMA ZI A FESTIVALULUI BABEL!

„Mircea cel Bătrân și urmașii. O istorie a puterii” – Expoziție temporară organizată la Muzeul de Istorie

PESTE 12000 DE VIZITATORI ÎN MUZEELE DÂMBOVIȚENE, ÎN NOAPTEA MUZEELOR

De 1 Iunie, “Parada Copiilor” transformă Târgoviștea în capitala bucuriei

Academia Cătălin Zmărăndescu continuă să scrie povești de succes! La Gala de kickboxing de la Petroșani, sportivii au obținut 20 de victorii și 8 centuri! Anonio Bragă rămâne de neînvins!

iunie 6, 2026