ULMI: TABLETE DIN PARTEA PRIMĂRIEI PENTRU ELEVII ȘCOLII ULMI , FĂRĂ POSIBILITĂȚI MATERIALE
Pentru a identifica cazurule reale, primăria comunei dâmbovițene Ulmi a solicitat conducerii școlii din localitate situația cu elevii care nu dispun de mijloace tehnice pentru a participa la lecțiile on-line. În urmă identificării acestora de către profesori, primăria le va oferi tablete.
„Copilașii de la școlile din Ulmi care are nu dispun de calculatoare, laptop-uri sau tablete, vor primi tablete educaționale conectate la internet de care au nevoie pentru a participa la cursurile on-line ținute de profesori.”este mesajul postat în urmă cu puțin timp pe pagina de Facebook a Primăriei Ulmi.