TOATE DRUMURILE DIN DOBRA AU FOST DESZĂPEZITE! AUTORITĂȚILE LOCALE AU INTERVENIT DE LA PRIMELE ORE !

Prima pagină » Actualitate » TOATE DRUMURILE DIN DOBRA AU FOST DESZĂPEZITE! AUTORITĂȚILE LOCALE AU INTERVENIT DE LA PRIMELE ORE !

A nins abundent și în comuna dâmbovițeană Dobra, însă prima zăpadă căzută în acest an nu a prins autoritățile nepregătite. Primarul Daniel Nica a scos utilajele pe străzi de la primele ore. La ora 8:00, toate drumurile locale erau deszăpezite.

“ La acest moment, toate străzile din comuna noastră au fost deszăpezite! Utilajele noastre au intervenit încă de la primele orele ale dimineții (orele 5:00) și suntem pregătiți să intervenim în continuare, dacă va fi necesar.” a transmis Daniel Nica, primarul comunei Dobra.


DIN ACEEAŞI CATEGORIE

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

FETCH SRL, anunț parcurgere etapă de încadrare

iunie 26, 2026