TEREN MULTISPORT, INAUGURAT ÎN COMUNA DĂRMĂNEȘTI, ÎN PREZENȚA LUI CRIN ANTONESCU! VIDEO!

Prima pagină » Actualitate » TEREN MULTISPORT, INAUGURAT ÎN COMUNA DĂRMĂNEȘTI, ÎN PREZENȚA LUI CRIN ANTONESCU! VIDEO!

Un nou obiectiv important a fost inuagurat, astăzi, în comuna Dărmănești.  Este vorba despre un teren multisport în aer liber, cu tribune și nocturnă. Terenul a fost realizat în parteneriat cu Consiliul Județean Dâmbovița, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală. Acesta a fost construit lângă sala de sport, inaugurată anul trecut, iar în zonă vor fi amenajate și terenuri de volei și baschet. La inaugurare au fost prezenți ospeți de seamă în frunte cu Crin Antonescu, candidatul Alianței “România, înainte!” pentru funcția de președinte al României, Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Luciana Cristea, vicepreședintele Consiliului Județean Dâmbovița, prefectul județului, parlamentari,  secretari de stat, Virgil Guran, președintele PNL Dâmbovița, primari din loclaitățile învecinate, profesori și mulți elevi din comună.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026