SURSE: INDIVIZII CARE AU BĂTUT CRUNT PĂDURARUL DIN COJASCA SUNT CEI CARE L-AU ATACAT CU TOPOARELE PE PRIMARUL DIN BUTIMANU, ÎN URMĂ CU DOI ANI
Pe surse am aflat că indivizii care l-au bătut crunt pe pădurarul din Bilciurești au fost implicați în luna octombrie a anului 2018 într-un alt scandal asemănător. Atunci au atact cu topoarele doi paznici și pe Gabriel Dragnea, primarul din Butimanu, care i-ar fi prins pe indivizi la furat de porumb. Ca să se apere, edilul a tras cu pistolul câteva focuri în plan vertical. Acum, după scandalul de la Bilciurești, scandalagiilor li s-a tras! Sunt după gratii și este posibil să rămână acolo o lungă perioadă de timp.