SUBSTAȚIA DE AMBULANȚĂ DE LA DĂRMĂNEȘTI A DEVENIT FUNCȚIONALĂ!

Prima pagină » Actualitate » SUBSTAȚIA DE AMBULANȚĂ DE LA DĂRMĂNEȘTI A DEVENIT FUNCȚIONALĂ!

Încă o veste bună pentru locuitorii comunei Dărmănești, dar și pentru cei din comunele învecinate. Substația Serviciului de Ambulanță de la Dărmănești a devenit funcțională. 24 de ore din 24 aici va fi prezent câte un echipaj de ambulanță care va interveni prompt la apelurile primaite pentru a salva vieți. Până acum ambulanțele care interveneau în zonă veneau de la Moreni, Ploiești sau Târgoviște și ajungeau la intervenții cu întârziere, timp care uneori poate a însemnat pierderea unor vieți. Demersurile pentru înființarea acestei substații au fost făcute de către Valentin Mihalache, primarul comunei Dărmănești.

 “Mulțumesc conducerii SAJ Dâmbovița pentru implicare și pentru faptul că dorește să le fie mai bine oamenilor din Dărmănești, Marginenii de Sus,Vlădeni, Caragiale dar și celor care tranzitează comuna noastră.

Prin această colaborare,comuna Dărmănești, se află printre puținele comune din țară ce beneficiază de un astfel de serviciu. Comuna se dezvoltă frumos, din ce în ce mai frumos!”  a anunțat Vlanetin Mihalache, primarul comunei Dărmănești

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 28, 2026