SE LUCREAZĂ LA FOC CONTINUU PE DRUMUL DIN MUNTE AFECTAT DE INUNDAȚII, CU FORȚE PROPRII ALE CONSILIULUI JUDEȚEAN! GUVERNUL NU A ALOCAT NICIUN BAN!
“Se lucrează la DJ714 în munte, tronsonul care asigură accesul în Platoul Peștera-Padina!
Cu forțe proprii, fără niciun ban alocat de Guvern, am reușit să decopertăm asfaltul rupt de viiturile de luna trecută, am mărit suprafața drumului în anumite zone și construim apărările de mal.
Ajutorul guvernamental pentru județul Dâmbovița încă se lasă așteptat!
Iarna bate la ușă în munte, dar Stațiunea Turistică de Interes Național Peștera-Padina nu reprezintă o prioritate pentru Guvernul României.” a anunțat Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița


