SE ANGAJEAZĂ MEDICI LA SPITALUL JUDEȚEAN DIN TÂRGOVIȘTE! PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN A ANUNȚAT ORGANIZAREA CONCURSURILOR

Prima pagină » Administratie » SE ANGAJEAZĂ MEDICI LA SPITALUL JUDEȚEAN DIN TÂRGOVIȘTE! PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN A ANUNȚAT ORGANIZAREA CONCURSURILOR

„Sănătatea dâmbovițenilor, pe primul loc!

Vreau să pun punct situațiilor în care pacienții spitalelor dâmbovițene nu pot fi tratați sau consultați din cauza lipsei medicilor.

Tocmai de aceea, astăzi, am aprobat organizarea, de urgență, a unui concurs pentru ocuparea a 22 posturi vacante pentru mai multe specializări medicale atât de necesare Spitalului Județean de Urgență din Târgoviște și punctelor de lucru ale acestuia:
2 medici specialiști pentru Anestezie și Terapie Intensivă;
3 medici specialiști Boli Infecțioase Adulți;
1 medic specialist în medicină internă;
1 medic nefrolog;
1 medic reumatolog;
1 medic oncolog;
2 medici pediatri;
1 medic neonatolog;
1 medic radiologie și imagistică medicală la Gura Ocniței;
1 medic pneumolog – Sanatoriul Moroeni;
3 medici psihiatri – Gura Ocniței-Ochiuri, Secția Psihiatrie Acuți și Centrul de Sănătate Mintală;
3 medici medicină de urgență – UPU-SMURD, punct de lucru Titu;
1 medic dermatolog;
1 kinetoterapeut.

Pe lângă rezolvarea rapidă a problemelor celor care, dintr-un motiv sau altul, ajung să treacă pragul spitalelor din județul nostru, concursul este și o șansă pe care o acordăm tinerilor medici.
Consiliul Județean Dâmbovița se implică permanent în îmbunătățirea condițiilor din sistemul sanitar dâmbovițean și va investi în echipamente și aparatură medicală, dar va crea și condițiile necesare pentru atragerea de personal medical specializat.” a anunțat pe Facebook, Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026