ȘCOALA DIN GURA FOII VA INTRA ÎNTR-UN PROCES DE REABILITARE ENERGETICĂ! EDILUL RADU NICOLAE GEORGESCU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE

Prima pagină » Administratie » ȘCOALA DIN GURA FOII VA INTRA ÎNTR-UN PROCES DE REABILITARE ENERGETICĂ! EDILUL RADU NICOLAE GEORGESCU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE

Încă o veste bună pentru locuitorii din comuna Gura Foii! Primarul Radu Nicolae Georgescu a semnat, ieri, la sediul Consiliului Județean Dâmbovița, un contract de finanțare alături de Laurențiu Neculaescu, președintele Administrației Fondului pentru Mediu. Astfel, aproximativ 3 milioane de lei vor fi investiți în lucrări de reabilitare energetică a clădirii școlii din localitate, bani obținuți de la AFM.

“Împreună cu domnul Laurentiu Neculaescu, președintele AFM,  am semnat un nou contract de finanțare nerambursabilă pentru “ REABILITARE ȘCOALA GURA FOII PRIN EFICIENTIZARE ENERGETICĂ”. Valoarea investiției este de 2.885.134,77 lei, adică 28 miliarde de lei vechi , reprezentând 90% din valoarea cheltuielilor eligibile. Îi mulțumesc președintelui Consiliului Județean Dâmbovița,  dl Corneliu Stefan pentru ca încă o dată ne-a sprijinit în obținerea de fonduri nerambursabile pentru comuna noastră. O zi frumoasa sa aveți, foieni !”  a anunțat Radu Nicolae Georgescu, primarul comunei Gura Foii.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026