REALIZARE ISTORICĂ LA GURA FOII! PRIMARUL RADU GEORGESCU A OBȚINUT FINANȚARE PENTRU INTRODUCEREA REȚELEI DE GAZE ÎN COMUNĂ
Începutul anului 2024 a adus cea mai bună veste pentru locuitorii comunei dâmbovițene Gura Foii! Primarul Radu Nicoale Georgescu a anunțat că a obținut finanțarea pentru introducerea rețelei de gaze în comună, o investiție mult așteptată de locuitorii din Gura Foii. Este vorba despre suma de 5.000.000 lei, finanțare obținută prin Programul Național “Anghel Saligny”.
“Dragii mei, astă seară, după 5 ani de muncă,noi, echipa asta mai slab pregătită din Primăria Gura Foii așa cum ne numește un veșnic candidat al oricărui partid, am reușit să aducem finanțarea pentru REȚEAUA DE GAZE NATURALE din comuna Gura Foii! Astăzi am primit oficial înștiințarea privind includerea în bugetul național cu suma de 5.000.000 lei prin programul Anghel Saligny a proiectului nostru mult așteptat. Deși a durat enorm, foieni, v-am promis că toate utilitățile vor fi aduse în comuna noastră și vă mulțumesc celor care ați avut încredere în mine și mi-ați acordat mandatul să va reprezint în toti acești ani! Cu Dumnezeu înainte, foieni ! “ a precizat Radu Nicolae Georgescu, primarul comunei Gura Foii.

