RADU GEORGESCU A DEPUS JURĂMÂNTUL PENTRU UN NOU MANDAT DE PRIMAR AL COMUNEI GURA FOII
Radu Georgescu, primarul comunei Gura Foii, a depus astăzi jurământul pentru cel de-al treilea mandat consecutiv, un record în istoria localității. În cadrul ceremoniei, acesta a subliniat încrederea pe care cetățenii i-au acordat-o și a făcut o retrospectivă a principalelor realizări din ultimii opt ani.

Mi-am asumat încă de la început proiectele mari ale comunei: apă și canalizare, asfaltarea tuturor străzilor, iluminat inteligent, școală și grădinițe noi cu sisteme moderne de încălzire, înființarea rețelei de gaze naturale, cadastrarea gratuită a întregii localități, construcția unei biblioteci noi, a unui cămin cultural și locuri de joacă în fiecare sat,” a declarat primarul. De asemenea, acesta a menționat realizarea unui teren sintetic multifuncțional cu nocturnă și alte investiții vizibile în comună.
Primarul Georgescu a evidențiat efortul susținut de a atrage fonduri europene nerambursabile, guvernamentale și de a colabora cu Consiliul Județean Dâmbovița, sub conducerea lui Corneliu Ștefan.
„Deși comuna noastră este mică și cu resurse limitate, am reușit să obținem sprijin pentru toate aceste proiecte. Astăzi pornim la drum cu o vastă experiență și îmi doresc să finalizăm rapid proiectele mari și să atragem fonduri pentru alte inițiative importante,” a adăugat acesta.
