PUCIOASA: LUCRĂRI DE MODERNIZARE A SPITALULUI ÎN VALOARE DE APROXIMATIV 43.000.000 DE LEI! CORNELIU ȘTEFAN: “ÎL FELICIT PE CONSTANTIN ANA PENTRU ACESTE PROIECTE!”

Prima pagină » Actualitate » PUCIOASA: LUCRĂRI DE MODERNIZARE A SPITALULUI ÎN VALOARE DE APROXIMATIV 43.000.000 DE LEI! CORNELIU ȘTEFAN: “ÎL FELICIT PE CONSTANTIN ANA PENTRU ACESTE PROIECTE!”

 „Așa va arăta Spitalul Orășenesc Pucioasa la finalizarea lucrărilor pentru care administrația orașului, condusă de Constantin Ana, a obținut finanțări europene de aproximativ 43.000.000 de lei.

Se lucrează acum la creșterea eficienței energetice a spitalului, aici fiind atrasă cea mai mare sumă nerambursabilă din istoria orașului-stațiune, aproximativ 32.300.000 de lei. 

Modernizarea clădirii va fi completată printr-un alt proiect, de asemenea din fonduri europene, „Reabilitarea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului Integrat al Spitalului Orășenesc Pucioasa”. Valoarea este aici de 10.600.000 de lei.  Îl felicit pe Constantin Ana pentru aceste proiecte! Felicitări și echipei de implementare din cadrul Primăriei Pucioasa!

Sănătate pentru Dâmbovița este o promisiune făcută locuitorilor acestui județ! Și o vom onora! O comunitate sănătoasă, un județ puternic!” a subliniat Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026