PRIMUL CAZ DE CORONAVIRUS ÎN DÂMBOVIȚA

Prima pagină » Actualitate » PRIMUL CAZ DE CORONAVIRUS ÎN DÂMBOVIȚA

Un bărbat din Corbii Mari a fost diagnosticat cu virusul COVID-19. Acesta ar fi contactat virusul în weekend într-o clinică privată de dializă, de la un alt pacient confirmat cu COVID-19 ulterior. Acesta din urmă a decedat la Institutul Matei Balș din București. Bărbatul din Dâmbovița a fost adus acasă, fără ca nimeni să-și dea seama că ar fi putut contacta virusul. La câteva zile i s-a făcut rău și a fost vizitat de mai multe rude. Apoi a fost transportat la Spitalul Floreasca din București. Astăzi medicii au confirmat că este diaagnosticat cu COVID-19. Imediat autoritățile au demarat ancheta epidemiologică la Corbii Mari. S-au identificat patru persoane, rude ale bărbatului diagnosticat, care prezintă simptomele virusului. Acestea au fost luate cu ambulanțele și aduse la Secția de Boli Infecțioase din Târgoviște. Alte 17 pesoane au fost izolate la domiciliu.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BRÎNDUȘ ANTONIO MIHAI ANUNȚĂ ÎNCEPEREA LUCRĂRILOR DE CONSTRUIRE

TĂNASE ANDREEA-TATIANA și TĂNASE MARIAN TRAIAN, anunț începerea lucrărilor de construire

PRIMĂRIA TÂRGOVIȘTE DEMAREAZĂ O AMPLĂ ACȚIUNE DE COMBATERE A INSECTELOR PRIN PULVERIZARE AERIANĂ

ILIE BOLOJAN, CONFIRMAT LA CONDUCEREA PNL! Deputatul Aurelian Cotinescu: „Viitorul se construiește prin deciziile pe care le luăm astăzi!”

MATILDA ZMĂRĂNDESCU, MODELUL UNEI GENERAȚII! LA DOAR 8 ANI, CAMPIOANA PREDĂ LECȚII DE CURAJ ȘI DISCIPLINĂ ȘI ÎI ÎNVAȚĂ PE COPII DRUMUL SPRE SUCCES! VIDEO!

iunie 23, 2026