PRIMARUL TÂRGOVIȘTEI, DUPĂ CĂDEREA GUVERNULUI ORBAN: „AM SCĂPAT DE GUVERNUL CARE NU A SEMNAT O HÂRTIE CU MĂCAR 1 EURO PENTRU TÂRGOVIȘTE!”

Prima pagină » Politica » PRIMARUL TÂRGOVIȘTEI, DUPĂ CĂDEREA GUVERNULUI ORBAN: “AM SCĂPAT DE GUVERNUL CARE NU A SEMNAT O HÂRTIE CU MĂCAR 1 EURO PENTRU TÂRGOVIȘTE!”

„Unii spun că a durat „doar” 3 luni. Eu vă spun că 3 luni a fost PREA MULT!

Am scăpat astăzi de cel mai anti-românesc (îmi asum termenul) guvern al acestei țări, populat cu indivizi care au jurat credință corporațiilor, băncilor, clinicilor private. Am scăpat de guvernul care a adoptat într-o singură noapte 25 de ordonanțe de urgență, cu urmări grave pentru viitor (știau, probabil, că vor pica astăzi și s-au grăbit să-și plătească stăpânii). Și, da, am scăpat de guvernul care nu a semnat o hârtie cu măcar 1 euro pentru municipiul Târgoviște în 3 luni de zile/ba ne-a tăiat 58 de milioane lei din buget!

Din aceste fapte va trebui să învățăm și să fim suficient de înțelepți pentru viitor!” este mesajul postat pe Facebook de către Daniel Cristain Stan, primarul Târgoviștei.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Deputatul Aurelian Cotinescu critică dur alianța PSD-AUR: „Vor să țină companiile de stat departe de transparență”

DEPUTATUL PNL, AURELIAN COTINESCU, CRITICĂ DUR REACȚIILE PSD LA REFORMELE DIN COMPANIILE DE STAT ALE PREMIERULUI BOLOJAN

Ziua în care PSD votează „Fără Bolojan”! Corneliu Ștefan: „Astăzi nu se votează pentru un partid! Astăzi se votează pentru români! „

Aurelian Cotinescu (PNL Dâmbovița), atac la adresa lui Sorin Grindeanu: „Pregătește fuga!”

PSD Dâmbovița a decis: guvern fără USR și fără Ilie Bolojan. Victor Ponta îi felicită pentru curaj!

iunie 6, 2026