PRIMARUL DIN ȘELARU, MESAJ MOBILIZATOR PENTRU LOCALNICI

Prima pagină » Administratie » PRIMARUL DIN ȘELARU, MESAJ MOBILIZATOR PENTRU LOCALNICI

“Încă de la preluarea mandatului, Administrația Locală a comunei Șelaru și-a propus dezvoltarea și înfrumusețarea comunei. În acest moment, comuna Șelaru este un adevărat șantier. Se lucrează pe drumurile județene 503 și 611, sunt lucrări pe drumurile comunale, lucrări la Grădinița din satul Șelaru, la Grădinița din satul Fierbinți și lucrări de reparații și întreținere la instituțiile publice.

Ținând cont de faptul că Sărbătorile Pascale se apropie, și că avem nevoie mai mult decât oricând de credință, dragoste și curățenie sufletească, ne dorim ca fiecare dintre noi să ne pregătim atât casele, gospodăriile, cât și sufeletele pentru a întâmpina Sărbătoarea Învierii Domnului, de aceea facem apel la dumneavoastră, locuitorii comunei Șelaru, ca împreună cu autoritățile locale să participăm la amenajarea și curățarea spațiilor din fața proprietăților dumneavoastră. Prin implicarea noastră, a tuturor, vom avea comuna pe care cu toții o dorim. Mulțumim anticipat! “ este mesajul primarului Gheroghiță Matei pentru locuitorii comunei Șelaru

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026