Primarul Cristian Stan, ales reprezentatul Regiunii de Dezvoltare Sud Muntenia în  Comitetul Director al Asociației Municipiilor din România

Prima pagină » Administratie » Primarul Cristian Stan, ales reprezentatul Regiunii de Dezvoltare Sud Muntenia în  Comitetul Director al Asociației Municipiilor din România

În cursul zilei de ieri, efilul municipiului Târgoviște, Cristian Stan, a fost ales membru al Comitetului Director al Asociației Municipiilor din România, fiind singurul reprezentant al Regiunii de Dezvoltare Sud-Muntenia (care cuprinde județele Dâmbovița, Argeș, Prahova, Ialomița, Teleorman, Giurgiu și Călărași) în organismul de conducere a asociației reprezentative a municipiilor din România. 

„Obiectivele mele în această calitate vizează sprijinirea și reprezentarea intereselor comunităților locale atât în procesul de legiferare, dar și din perspectiva unor politici naționale investiționale nediscriminatorii și coerente, de natură să răspundă nevoilor reale de la nivel local. Mulțumesc pentru încredere primarilor de municipii din România, 103 la număr,  dar și primarilor sectoarelor municipiului București!” , transmite Cristian Stan.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026