PRIMARUL COMUNEI MOROENI, MESAJ LA DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR

Prima pagină » Actualitate » PRIMARUL COMUNEI MOROENI, MESAJ LA DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR

Conducerea primăriei Moroeni a participat la decshiderea noului an școlar, la școala din loclaitate. Evenimentul a debutat cu săvârșirea unei slujbe de binecuvântare oficiată d epreoții din sat. Din partea primăriei Moroeni au participat primarul Mihai Laurențiu Moraru și viceprimarul  Florian Leotescu.

“Prima zi de școală este mereu una cu sentimente puternice, cu emoții și cu încredere atât pentru elevi și dascăli, cât și pentru părinții care urmează să își vadă copilul într-o nouă etapă a vieții. 

   Dragi elevi, bucurați-vă de fiecare moment petrecut la școală, învățați cât mai mult de la profesori și luptați pentru a vă depăși limitele. Sunt sigur că o să abordați noul an școlar cu seriozitate și entuziasm și că sunteți  motivați șă obțineți cele mai bune rezultate! Eu vă sunt alături și o să fac tot ceea ce-mi stă în putere să beneficiați de toate condițiile necesare.

Mult succes și spor la învățătură!” a transmis primarul comunei Moroeni, Mihai Lauren’iu Moraru

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026