PRIMARUL COMUNEI BUTIMANU, MESAJ DE 1 IUNIE PENTRU TOȚI COPIII
„Copilăria, mai întotdeauna trezeşte în sufletul nostru un sentiment de melancolie, este vârsta la care mugurul omenesc de-abia se deschide la viaţa şi visează gingaş. Copiii, atât de uşor de iubit! Un zâmbet curat şi strălucitor, manuţe pline de iubire!
Copilăria e cadoul pe care ni-l dă viaţa. Sa ne bucuram de ea. La mulţi ani tuturor copiilor!” a transmis Gabriel Dragnea, primarul comunei Butimanu
