PRIMARUL COMUNEI BUCȘANI A SEMNAT CONTRACTUL PENTRU INTRODUCEREA REȚELEI DE CANALIZARE ÎN SATUL RĂȚOAIA

Prima pagină » Administratie » PRIMARUL COMUNEI BUCȘANI A SEMNAT CONTRACTUL PENTRU INTRODUCEREA REȚELEI DE CANALIZARE ÎN SATUL RĂȚOAIA

Mihai Ionuț Valentin, primarul comunei Bucșani a fost prezent la Ministerul Dezvoltării, unde, alături de ministrul Adrian-Ioan Veștea a semnat contractual prinvind introducerea rețelei de canalizare în satul Rățoaia.

“Alături de alți 73 de primari din țară, am semnat contractul de finanțare pentru programul național de investiții “Anghel Saligny” privind obiectivul „ÎNFIINȚARE SISTEM DE CANALIZARE MENAJERĂ ÎN SATUL RĂȚOAIA, COMUNA BUCȘANI, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA.” Este un obicetiv necesar pentru dezvoltarea comunei noastre, un obiectiv benefic pentru locuitorii satului Rățoaia” a declarat Mihai Ionuț Valentin, primarul comunei Bucșani

Contractul are o valoare de 7.226.046,83 lei și se va desfășura prin progrmaul național de investiții Anghel Saligny.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026