PRIMĂRIA TITU ANUNȚĂ DEMARAREA UNEI CAMPANII DE DEZINSECȚIE ÎMPOTRIVA GÂNDACILOR ȘI A CĂPUȘELOR

Prima pagină » Actualitate » PRIMĂRIA TITU ANUNȚĂ DEMARAREA UNEI CAMPANII DE DEZINSECȚIE ÎMPOTRIVA GÂNDACILOR ȘI A CĂPUȘELOR

SC SALUB TITU SRL, în colaborare cu Primăria Orașului Titu, vă aduce la cunoștință că în perioada 06.04-16.04.2025, cu posibilitate de prelungire în funcție de condițiile meteo, se vor desfășura lucrări de dezinsecție pentru combaterea căpușelor de pe domeniul public al orașului – parcuri, stadioane, locuri de joacă, spații verzi, inclusiv aliniamentul stradal, curțile școlilor și grădinițelor, precum și alte instituții publice.

✔ De asemenea, se va efectua combaterea gândacilor de canal și de bucătărie din spațiile comune ale blocurilor de locuit și din clădirile aparținând U.A.T. Titu.

✔ Produse utilizate:

Solfac Trio EC 140 NF – substanțe active: cipermetrin 5%, piperonil butoxid 8%, praletrină 1%

K-Othrine SC 25 (flow) – substanță activă: deltamethrin 2,5%

✔ Recomandări pentru siguranță:

Supravegheați copiii și animalele de companie pentru a nu staționa în apropierea agentului DDD pe durata acțiunii

În cazul inhalării accidentale a vaporilor pulverizați, solicitați imediat ajutor medical la Unitatea de Primiri Urgențe

SC SALUB TITU SRL & Primăria Orașului Titu

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026