PRIMĂRIA PRODULEȘTI A EFECTUAT O AMPLĂ ACȚIUNE DE DEZINSECȚIE ÎN COMUNĂ

Prima pagină » Administratie » PRIMĂRIA PRODULEȘTI A EFECTUAT O AMPLĂ ACȚIUNE DE DEZINSECȚIE ÎN COMUNĂ

Primăria comunei Produlești a efectuat o amplă acțiune de dezinsecție pentru combaterea insectelor în toate spațiile publice din comună. Înțepăturile de căpuse sunt frecvente mai ales în lunile mai-iulie, când sunt inregistrate cele mai multe cazuri. Riscul este crescut în zonele cu verdeață, împădurite și pe pajiștile din preajma pădurilor. Tocmai pentru a preveni riscul de a avea cazuri de localnici mușcați de căpușe, primarul George Georgescu a dispus demararea acestei acțiuni. Au fost aplicate tratamente împotriva căpușelor, țânțarilor, muștelor, omizilor etc, în toate spațiile publice cu verdeață: curțile instituțiilor de învățământ, la farmacie, în locurile de joacă, la lăcașurile de cult, în cimitir și în multe alte spații publice cu verdeață.

“Primăria Comunei Produlești a efectuat astăzi, 12.05.2022, acțiuni de dezinsecție pentru combaterea dăunătorilor – insecte (târâtoare și zburătoare): #căpușe, #muște, #țânțari, #omizi, etc..’ a anunțat primarul George Georgescu

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 25, 2026