PRIMĂRIA LUNGULEȚU SOLICITĂ ÎNFIINȚAREA MAI MULTOR TRECERI PENTRU PIETONI PE DN7

Prima pagină » Actualitate » PRIMĂRIA LUNGULEȚU SOLICITĂ ÎNFIINȚAREA MAI MULTOR TRECERI PENTRU PIETONI PE DN7

Primăria Lungulețu solicită înființarea mai multor treceri pentru pietoni pe DN7, în urma nenumăratelor cereri venite din partea localnicilor. Edilul George Duțu a anunțat că a a întreprins toate demersurile oficiale către CNAIR și Ministerul Transporturilor.

“În urma numeroaselor sesizări și solicitări venite din partea dumneavoastră privind necesitatea suplimentării numărului de treceri de pietoni pe DN7, în zona comunei Lungulețu, domnul primar George Duțu a întreprins toate demersurile oficiale către CNAIR și Ministerul Transporturilor.

Vocea comunității noastre a fost auzită și respectată.

Au avut loc discuții directe cu reprezentanții instituțiilor responsabile, iar feedback-ul primit a fost pozitiv, cu deschidere pentru soluționarea acestei probleme.

Siguranța pietonilor – mai ales a copiilor, vârstnicilor și persoanelor vulnerabile – rămâne o prioritate pentru administrația locală.

Vom continua să urmărim îndeaproape acest demers și să vă ținem la curent cu evoluția lui.

Împreună facem pași concreți pentru o comună mai sigură și mai bine conectată!” au anunțat reprezentanții  Primăriei comunei Lungulețu

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

DEZASTRU LA UN LICEU DIN GĂEȘTI! PRIMĂRIA OBLIGATĂ SĂ ACHITE SUTE DE MII DE LEI DIN CAUZA PROASTEI GETSIONĂRI A UNUI PROIECT IMPORTANT! IORGA: „Am dispus deja demararea procedurilor legale pentru recuperarea integrală a sumei de 314.768,61 lei de la fostul primar!”

Deputatul Aurelian Cotinescu cere înființarea Centrului Informațional pentru Marea Neagră în România, după explozia dronei maritime în Portul Constanța

5 PERSOANE CERCETATE PENTRU CONSTITUIREA UNUI GRUP INFRACȚIONAL ORGANIZAT, TRAFIC DE PERSOANE ȘI PROXENETISM

Primăria Dărmănești premiază performanța școlară: Cei mai buni elevi la Evaluarea Națională vor merge într-o tabără în Munții Apuseni

La doar 8 ani, Matilda Zmărăndescu primește una dintre cele mai înalte și prestigioase distincții ale județului Dâmbovița, în semn de recunoaștere a performanțelor sale de elită în sporturile de contact și pentru contribuția remarcabilă la promovarea numelui județului pe cele mai înalte podiumuri naționale și internaționale

iunie 6, 2026