PRIMĂRIA GĂEȘTI A CÂȘTIGAT UN NOU PROIECT PENTRU DOTAREA SPITALULUI DIN ORAȘ!

Prima pagină » Actualitate » PRIMĂRIA GĂEȘTI A CÂȘTIGAT UN NOU PROIECT PENTRU DOTAREA SPITALULUI DIN ORAȘ!

Primăria Găești a câștigat un nou proiect  pentru dotarea cu aparatură modernă a Ambulatoriului de specialitate al Spitalului. Investiția de 2,5 milioane de euro, prin PNRR, vine la scurtă vreme după ce unitatea spitalicească din orașul nostru a obținut 5 milioane de euro finanțare din fonduri europene pentru dotarea cu aparatură nouă și performantă și 1,4 milioane euro pentru modernizarea si extinderea infrastructurii electrice, de ventilare si tratare a aerului, precum si infrastructura de fluide medicale.

Spitalul Găești a reușit să profite de oportunitățile de finanțare disponibile la acest moment și de sprijinul extrem de important oferit de administrația locală condusă de Grigore Gheorghe.

”Vom dota cu aparatură  medicală de ultimă generație, în valoare de 2,5 milioane euro, fonduri europene nerambursabile,   Ambulatoriul Spitalului Orășenesc! Veștile bune vor continua!”, a anunțat Grigore Gheorghe, primarul orașului Găești.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

FETCH SRL, anunț parcurgere etapă de încadrare

iunie 26, 2026