“ORA PĂMÂNTULUI”, MARCATĂ LA TITU PRINTR-UN EVENIMENT DEOSEBIT

Prima pagină » Actualitate » “ORA PĂMÂNTULUI”, MARCATĂ LA TITU PRINTR-UN EVENIMENT DEOSEBIT

Primăria orașului Titu organizează un eveniment  pentru a marca Ora Pământului. Sâmbătă, pe data de 25 martie, începând cu ora 20.00, se va derula evenimentul “Dăruiește Pământului din ENERGIA TA!”.

Manifestarea cuprinde un Marș al luminilor, cu plecare la orele 20:30, din fața Hotelului Modern către Parcul Orășenesc Titu, unde va fi format un ceas uman. În timpul evenimentului, iluminatul public va fi stins.

PARTENERI:

Biblioteca Orășenească

Casa de Cultură

Școala Gimnazială „Pictor Nicolae Grigorescu”

Școala Gimnazială Nr.2 Titu Târg

Liceul Tehnologic „Goga Ionescu”

Liceul Teoretic „Iancu C. Vissarion”

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

FETCH SRL, anunț parcurgere etapă de încadrare

iunie 26, 2026