ODOBEȘTI! UN TÂNĂR DE 16 ANI A INTRAT CU MOTOCICLETA ÎN DOI TINERI PIETONI

Prima pagină » Actualitate » ODOBEȘTI! UN TÂNĂR DE 16 ANI A INTRAT CU MOTOCICLETA ÎN DOI TINERI PIETONI

În cursul nopții trecute, în jurul orei 23:30, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier.

Din verificările preliminare, polițiștii au constatat faptul că un tânăr, de 16 ani, din comuna Corbii Mari, în timp ce ar fi condus un motociclu pe drumul județean 701, pe raza comunei Odobești, ar fi acroșat și accidentat doi tineri, de 17 și 20 de ani.

În urma evenimentului, pietonii au fost răniți, fiind transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

„The Crew”, cel mai mare show auto al verii „blochează” Găeștiul pe 4-5 iulie

Comapania de Apă Târgoviște-Dâmbovița vă informează modalitățile de plată a facturilor

Investiții importante pentru viitorul comunei Vlădeni! Două locuri de joacă au fost finalizate, iar școala și grădinița vor fi reconstruite de la zero!

AUR PE BANDĂ RULANTĂ! ACADEMIA DE SPORT CĂTĂLIN ZMĂRĂNDESCU A DOMINAT DOUĂ COMPETIȚII ÎN ACELAȘI WEEKEND! TINERII SPORTIVI AU ADUS ACASĂ, ÎN DÂMBOVIȚA, 25 DE MEDALII DE AUR ȘI DOUĂ TROFEE IMPORTANTE!

MULTIMPLU CAMPION EUROPEAN LA DOAR 15 ANI, ANTONIO BRAGĂ A PRIMIT DIPLOMA DE EXCELENTĂ A COMUNEI GURA OCNIȚEI! VIDEO!

iunie 17, 2026