O NOUĂ PUNTE PIETONALĂ VA FI CONSTRUITĂ ÎNTRE DOBRA ȘI MĂRCEȘTI! PRIMARUL DANIEL NICA ȘI MINISTRUL DEZVOLTĂRII AU SEMNAT, ASTĂZI, CONTRACTUL DE FINANȚARE

Prima pagină » Actualitate » O NOUĂ PUNTE PIETONALĂ VA FI CONSTRUITĂ ÎNTRE DOBRA ȘI MĂRCEȘTI! PRIMARUL DANIEL NICA ȘI MINISTRUL DEZVOLTĂRII AU SEMNAT, ASTĂZI, CONTRACTUL DE FINANȚARE

Încă o veste bună pentru locuitorii comunei Dobra! Primarul Daniel Nica a fost, astăzi, la sediul Ministerului Dezvoltrii, unde, alături de ministrul Adrian-Ioan Veștea, a semnat Contractul de Finanțare pentru conturirea unei noi punți pietonale între satele Dobra șI Mărcești. Investiția este una extrem de necesară, având în vedere că veche punte este degradată și abia mai poate fi folosită.

“Astăzi, la sediul Ministerului Dezvoltării, împreună cu domnul ministru Adrian-Ioan Veștea, am semnat Contractul de Finanțare pentru a construi o nouă punte pietonală între satele Dobra și Mărcești. Este o investiție de de 5.723.285 lei, care se desfășoară prin Programul Național “Anghel Saligny”, o investiție necesară, având în vedere starea de degradare în care se află actuala punte, dar și faptul că aceasta este folosită de foarte mulți localnici. Urmează acum procedurile de licitație, iar, cel mai probabil, în primăvara anului viitor, vor începe lucrările. “ a anunțat Daniel Nica, primarul comunei Dobra.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026