O nouă ediție a programului de internship, la Consiliul Județean Dâmbovița! Președintele CJD, Corneliu Ștefan, a semnat ieri contractele celor șapte interni.

Prima pagină » Administratie » O nouă ediție a programului de internship, la Consiliul Județean Dâmbovița! Președintele CJD, Corneliu Ștefan, a semnat ieri contractele celor șapte interni.

Tinerii care au fost declarați admiși pentru posturile de interni la Consiliul Județean Dâmbovița în cadrul programului de internship își vor începe activitatea la 1 octombrie.
Inițiator al acestui program, Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, a semnat ieri, 29 septembrie 2025, contractele de internship și, astfel, cei 7 tineri vor intra în activitățile curente ale departamentelor pentru care au optat.


 Cei 7 tineri entuziaști au semnat contractele de internship pentru sesiunea 2025, alăturându-se specialiștilor din diferite departamente ale forului administrativ județean:
-Direcția Economică: Andreea-Elena Budeanu;
-Direcția de Strategii, Programe și Investiții: Vlad Panait;
-Direcția Urbanism și Amenajarea Teritoriului: Melisa-Ioana Crăciun;
-Direcția Juridică, Contencios, Administrarea Patrimoniului: Răzvan-Ștefan Văduva; Antonia-Gabriela Florea;
-Serviciul Imagine, Relații cu Presa, ONG și Relații Externe: Maria-Andrada Stan;
-Serviciul de Tineret, Sport, Turism, Asociații, Fundații, Coordonare SC: Andreea-Viviana Ionică.
   
Programul este unic la nivel național pentru administrația locală și se derulează pe parcursul a trei luni consecutive.
La finalul celor trei luni ale programului, Consiliul Județean Dâmbovița va elibera pentru fiecare dintre interni un certificat de internship pentru a servi drept dovadă în viitoarea lor carieră profesională.

“Bun venit în echipa Consiliului Județean Dâmbovița!
Timp de 3 luni, acești tineri vor avea ocazia să se implice activ în proiectele administrației județene, să învețe din activitatea zilnică a specialiștilor noștri și să contribuie cu idei proaspete.
Le urez mult succes și sunt convins că vor avea parte de o experiență valoroasă în echipa noastră!”, a transmis Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 27, 2026