MOROENI! A FOST INAUGURAT CEL MAI MODERN ȘI LUXOS CENTRU DE ZI PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE, ÎN PREZENȚA AUTORITĂȚILOR JUDEȚENE! VIDEO!

Prima pagină » Administratie » MOROENI! A FOST INAUGURAT CEL MAI MODERN ȘI LUXOS CENTRU DE ZI PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE, ÎN PREZENȚA AUTORITĂȚILOR JUDEȚENE! VIDEO!

Astăzi, la Moroeni, a fost inaugurat unul dintre cele mai moderne centre de zi pentru persoanele vârstnice din județ. Noua construcție este ultra-modernă și cuprinde un spațiu de recreere cu mobilier nou, canapele din peiele, plasmă tv, un dormitor, două băi cu duș, bucătărie dotată corespunzător, cameră cu mașini de spălat rufe și călcătorie și un birou. Investiția a fost finanțată prin PNDR, din Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală, Grupul de acțiune locală “Bucegi-Leaota”.  La evenimentul de astăzi, la Moroeni, au fost prezenți oaspeți de seamă, în frunte cu Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Luciana Cristea, vicepreședintele Consiliului Județean Dâmbovița, Claudia Gilia, prefectul județului Dâmbovița, Carmen Holban, deputat PSD, primarii comunelor Buciumeni, Pietroșița și Dobra, dar și numeroși localnici.

Centru de zi pentru persoane vârstnice “Sfântul Andrei” Moroeni va fi functional imediat după perioada sărbătorilor, când se vor obține toate avizele necesare.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026