MESAJUL PRIMARULUI COMUNEI BUTIMANU CU OCAZIA ÎNCEPERII NOUL AN ȘCOLAR

Prima pagină » Actualitate » MESAJUL PRIMARULUI COMUNEI BUTIMANU CU OCAZIA ÎNCEPERII NOUL AN ȘCOLAR

„Dragii mei,

Vacanța a trecut!

Păşim în noul an şcolar 2023-2024, pe care ni-l dorim cu toţii mai bun, cu multe realizări frumoase, cu credinţă şi speranţă într-o lume mai bună!

Avem o şcoală primitoare, curată, dotată corespunzător. Toate acestea se datorează implicării autorităţilor locale care au înţeles că atunci când investim în copii, investim în viitor. Dar avem și proiecte, pentru că mereu este loc de mai bine. Recent am semnat prin PNRR trei contracte de finanțare importante , pentru viitorul copiilor:

– REABILITARE MODERATĂ A ȘCOLII BUTIMANU;

– MODERNIZARE PRIN DOTĂRI MATERIALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN U.A.T BUTIMANU;

– ACHIZIȚIE MICROBUZE NOI ELECTRICE PENTRU ȘCOLILE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA;

Pe scurt o să avem o școală, refăcută din temelii, care o să arate ca nouă, dotată cu echipamente moderne și transport modern, sigur, european.

Dragi elevi, să aveţi încredere în voi şi să fiţi convinşi că ceea ce realizaţi aici, în această şcoală, va înseamna enorm de mult pentru viitorul vostru!

Mult succes în noul an școlar!” a transmis Gabrile Dragnea, primarul comunei Butimanu

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026