MATEI GHEORGHIȚĂ, ÎNVESTIT ÎN FUNCȚIA DE PRIMAR AL COMUNEI ȘELARU

Prima pagină » Administratie » MATEI GHEORGHIȚĂ, ÎNVESTIT ÎN FUNCȚIA DE PRIMAR AL COMUNEI ȘELARU

Zi solemnă la Șelaru, unde a avut loc ședința festivă de investitură a noului primar și a noului consiliu local.

“Astăzi am depus jurământul pentru învestirea în funcția de primar al comunei Șelaru ! A fost un moment încărcat cu emoții și speranțe , un moment care a deschis un nou drum plin de inițiative și provocări . Chiar dacă oficial acum îmi începe mandatul , timpul nu a stat în loc pentru mine . Am început formalitățile pentru proiecte , iar de mâine mă voi afla propriu-zis la treabă . Vreau să vă mulțumesc încă o dată pentru încrederea acordată prin vot ! Știu că nu va fi ușor , dar promit să nu dezamăgesc !

„Jur să respect Constituția și legile țării și să fac , cu bună credință , tot ceea ce stă în puterile și priceperea mea pentru binele locuitorilor comunei Șelaru . Așa să îmi ajute Dumnezeu ! „a scris pe Facebook, Matei Gheorghiță, noul primar al comunei Șelaru.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

Lucrările la noua școală din Mărcești avansează conform graficului. Elevii ar putea începe noul an școlar în clădirea modernizată

DEZASTRU LA UN LICEU DIN GĂEȘTI! PRIMĂRIA OBLIGATĂ SĂ ACHITE SUTE DE MII DE LEI DIN CAUZA PROASTEI GETSIONĂRI A UNUI PROIECT IMPORTANT! IORGA: „Am dispus deja demararea procedurilor legale pentru recuperarea integrală a sumei de 314.768,61 lei de la fostul primar!”

iunie 18, 2026