LUCIENI: MESAJUL PRIMARULUI MARIUS TIȚA, LA DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR

Prima pagină » Administratie » LUCIENI: MESAJUL PRIMARULUI MARIUS TIȚA, LA DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR

Un nou an școlar a început în comuna Lucieni, iar ca orice început și aceasta zi a fost încărcată de emoții pentru elevi, părinți și profesori.

Edilul comunei, Marius Tita, a participat la festivitatea de deschidere a noului an școlar, la școala din Lucieni, ocazie cu care le-a adresat următorul mesaj:

„La început de an nou școlar, vă doresc tuturor elevilor un an plin de reușite și de învățături bune, să vă respectați profesorii, să-i urmați cu încredere pe cei demni de admirat și să vă iubiți părinții apreciind eforturile lor de a vă oferi tot ce e mai bun și răsplătindu-i cu câte o bucurie.

Profesorilor le doresc spor în munca lor, răbdare și cât mai multă înțelepciune pentru a forma cât mai frumos elevii pe care îi au! Succes și un an nou școlar cât mai bun!

Doamne ajută și să auzim numai de bine!”.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026