LOCALNICII DIN BUCȘANI NU MAI AU VOIE SĂ DUCĂ GUNOAIELE ÎN ZONA OLTEANU! PLATFORMA DE LA PĂDURE A FOST DESFIINȚATĂ!
Reprezentanții Compartimentului de Mediu din cadrul Primăriei Bucșani au anunțat că platforma de la pădure, zona Olteanu, a fost desființată, iar containerul a fost mutat la platforma Miriță.Localnicii care mai aruncă gunoaiele în acea zonă riscă amenzi.
“Vă rugăm insistent să nu mai puneți deșeurile amestecate, cele menajere cu cele provenite din construcții. Dacă nu respectati această regulă o să fim forțați să desființăm și această zonă.
Fiți mai responsabili, nepăsarea dumneavoastră duce la aceste lucruri.
Cei care ,,faceți chirii,, când se demolează case, aveți bunul simt și descărcați cât se poate de în spate, nu lângă drum.”au transmis reprezentanții Compartimentului de Mediu din cadrul Primăriei Bucșani
