LET’S DO IT, BUTIMANU! VOLUNTARII, ALĂTURI DE REPREZENTANȚII PRIMĂRIEI AU STRÂNS ZECI DE SACI CU GUNOAIE ȘI AU TĂIAT AMBROZIA  

Prima pagină » Actualitate » LET’S DO IT, BUTIMANU! VOLUNTARII, ALĂTURI DE REPREZENTANȚII PRIMĂRIEI AU STRÂNS ZECI DE SACI CU GUNOAIE ȘI AU TĂIAT AMBROZIA  

Și comuna Butimanu s-a alăturat campaniei naționale de ecologizare “Let’s do it!”! Reprezentanții primăriei, în frunte cu primarul Gabriel Dragnea și familia sa, profesori, elevi și alți voluntari au ieșit de străzile din comună și au strâns zeci de saci cu gunoaie aruncate la voia întâmplării.

“M-am bucurat să particip, astăzi, într-o zi blândă de toamnă, la evenimentul Let’s Do It România.

Alături de familia mea , de copiii minunați și dascălii de la școala Butimanu,de colectivul de la primărie,de prietenii noștri, de voluntarii harnici din comuna noastră, pitici, părinţi şi bunici, am strâns deşeurile pe care le-am găsit aruncate la întâmplare pe marginea drumurilor din Butimanu.

Ne-a ajutat Bunul Dumnezeu cu vreme bună, aşa că dis de dimineaţă ne-am înarmat cu mănuşi, saci şi multă poftă de muncă şi am pornit la treabă.

S-au strâns mulţi saci de gunoaie şi vreau să le mulţumesc tuturor celor care s-au implicat.

Ne iubim comuna, vrem şi trebuie să o menţinem curată. Vă rog să facem eforturi în continuare pentru a pune deşeurile în coşurile special amenajate.

Le mulţumesc şi muncitorilor care au tăiat ambrozia. Am identificat mai multe zone în comuna noastră unde a crescut această plantă şi luăm măsuri pentru înlăturarea acesteia şi protejarea sănătăţii locuitorilor.

Am mers, astăzi, pe teren şi am verificat cum se desfăşoară lucrarea pentru tăierea ambroziei. Vă rog să îmi semnalaţi unde sunt probleme şi intervenim la timp.

Vă doresc un sfârşit de săptămână liniştit, cu pace în suflet şi gânduri bune!

Cu prietenie, al dumneavoastră Gabriel Dragnea, primarul comunei Butimanu! “ este mesajul primarului Gabriel Dragnea.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 28, 2026