INVESTIȚI SERIOASE ÎN INFRASTRUCTURĂ, LA MORTENI

Prima pagină » Actualitate » INVESTIȚI SERIOASE ÎN INFRASTRUCTURĂ, LA MORTENI

Primarul comunei Morteni, Ionel Olteanu, a anunțat demararea unor lucrări majore de modernizare a infrastructurii locale. În prezent, se lucrează pe două tronsoane de drumuri locale, însumând aproximativ 4 kilometri. Dintre acestea, 2 kilometri sunt modernizați prin Programul Judedețan de dezvolatre Locală,, iar alți 2 kilometri prin programul național “Anghel Saligny”.

Totodată, la începutul lunii august, au început lucrările de extindere a rețelei de canalizare în satele Neajlovu și Morteni. Proiectul, finanțat prin Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM 2) din fonduri europene, va acoperi aproximativ 20 de kilometri de rețea. Aceste investiții vizează îmbunătățirea calității vieții locuitorilor și modernizarea infrastructurii esențiale din comună.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 28, 2026