INIȚIATIVĂ LĂUDABILĂ! COPIII DIN DĂRMĂNEȘTI AU STRĂNS GUNOAIELE ARUNCATE PE CÂMP ȘI LE CER OAMENILOR SĂ PROTEJEZE NATURA

Prima pagină » Administratie » INIȚIATIVĂ LĂUDABILĂ! COPIII DIN DĂRMĂNEȘTI AU STRĂNS GUNOAIELE ARUNCATE PE CÂMP ȘI LE CER OAMENILOR SĂ PROTEJEZE NATURA

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Dâmbovița în parteneriat cu Școala Dărmănești și Primăria Dărmănești au desfășurat o activitate de ecologizare/ igenizare a unei zone de interes local aflată pe raza comunei Dărmănești. Copiii au strâns în saci menajeri gunoaiele împrăștiate în acestă zonă. În câteva ore, tinerii au strâns saci întregi cu gunoaie, iar în urma lor a rămas câmpul curat. Copiii sunt mândri de ce au făcut și speră ca oamenii să înțeleagă că gunoiul nu trebuie aruncat la voia întâmplării, pentru a proteja natura, mediul înconjurător și, de ce nu, sănătatea noastră, a tuturor.

“Tinerii din comuna noastră doresc să tragă un semnal de alarmă pentru toți cei care încă nu respectă natura și comunitatea,prin această activitate” Eco – voluntari pentru comunitate”,ne dorim o viață mai curată. Mulțumesc tuturor persoanelor implicate în această acțiune!” a transmis Valentin Mihalache, primarul comunei Dărmănești.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 25, 2026