INCONȘTIENȚĂ! AU PLECAT LA MUNTE CU AUTOTURIMSUL NEECHIPAT CORESPUNZĂTOR

Prima pagină » Eveniment » INCONȘTIENȚĂ! AU PLECAT LA MUNTE CU AUTOTURIMSUL NEECHIPAT CORESPUNZĂTOR

Doi turisti au avut nevoie de interventia salvatorilor, dupa ce au ramas cu masina impotmolita in zapada, in zona Scropoasa. Cei doi nu aveau autoturismul dotat cu anvelope de iarna si n-au mai putut continua deplasarea. In cele din urma, slavatorii au dotat masina cu lanturi antiderapante si au scos-o din nameti. Salvamontistii fac apel la turisti sa nu mai vina in zona montana cu autoturismele neechipate corespunzator. 

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

TÂRGOVIȘTE! PRIMA ZI A FESTIVALULUI BABEL!

„Mircea cel Bătrân și urmașii. O istorie a puterii” – Expoziție temporară organizată la Muzeul de Istorie

PESTE 12000 DE VIZITATORI ÎN MUZEELE DÂMBOVIȚENE, ÎN NOAPTEA MUZEELOR

De 1 Iunie, “Parada Copiilor” transformă Târgoviștea în capitala bucuriei

Academia Cătălin Zmărăndescu continuă să scrie povești de succes! La Gala de kickboxing de la Petroșani, sportivii au obținut 20 de victorii și 8 centuri! Anonio Bragă rămâne de neînvins!

iunie 6, 2026