ÎNCĂ UN PROIECT DE INFRASTRUCTURĂ PRINDE CONTUR LA DOBRA
Primăria Dobra în parteneriat cu Consiliul Județean va demara un nou proiect pentru dezvoltarea infrastructurii. Este vorba despre construirea șanțurilor și a acceselor la proprietăți pe mai multe străzi din Dobra și Mărcești. Daniel Nica, primarul comunei Dobra a semnat contractul de asociere cu Consiliul Județean pentru realizarea acestui nou proiect.
“Așa cum v-am promis în programul meu electoal, dezvoltarea comunei este și va fi principala prioritate! Astăzi am semnat contractul de asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița pentru proiectul : „Asigurarea scurgerii apelor și accese proprietăți în comuna Dobra”, proiect realizat prin Programul Județean de Dezvoltare Locală, inițiat de domnul Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița. Se vor executa lucrări de construcție a șanțurilor și acceselor la proprietăți pe mai multe străzi din Dobra și Mărcești: Gârlei, Belu, Patentașu, Morilor, Ghițică, Fierarilor și Chinezu. Valoarea totală a proiectului este de 3.673.136,62 lei, iar comuna Dobra va suporta 51,58% din cheltuieli și Consiliul Județean Dâmbovița, 48,42%. Acum vom demara documentația pentru obținerea avizelor, iar din toamnă vom începe lucrările ! Mulțumesc echipei mele și conducerii Consiliului Județean pentru sprijinul acorat locuitorilor comunei noastre!” a anunțat Nica Daniel, primarul comunei Dobra

