ÎNCĂ O INVESTIȚIE A FOST INAUGURATĂ LA BUCȘANI! LA EVENIMENT AU PARTICIPAT ȘI OFICIALITĂȚILE JUDEȚENE! VIDEO!

Prima pagină » Actualitate » ÎNCĂ O INVESTIȚIE A FOST INAUGURATĂ LA BUCȘANI! LA EVENIMENT AU PARTICIPAT ȘI OFICIALITĂȚILE JUDEȚENE! VIDEO!

Astăzi, un nou obiectiv a fost inaugurat în comuna Bucșani. Este vorba despre terenul de tenis construit în spatele sediului primăriei din comună. Investiția a fost realizată din bugetul local și cu ajutorul unor sponsori și are drept scop atragerea tinerilor către activitățile sportive.

La inaugurare au fost prezenți oaspeți de seamă din conducerea județului, Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Luciana Cristea, vicepreședintele Consiliului Județean Dâmbovița deputații Carmen Holban și Ionuț Vulpescu și primarii din localitățile învecinate, localnici, dar mai ales mulți copii din comună.

“Am inaugurat, astăzi, alături de colegi și prieteni, terenul de tenis din Bucșani, investiție de aproximativ 700.000 de lei realizată în totalitate din bugetul primăriei. Așa cum era de așteptat, cei mai entuziasmați de noua suprafață de joc au fost copiii! Mă bucură să văd cât de mulți vor să joace tenis! Cu mult antrenament, vor putea face performanță. Totodată, terenul va putea fi folosit de toate școlile din comună pentru orele de sport. Felicit administrația condusă de Mihai Ionuț Valentin pentru această investiție! De asemenea, felicitări și echipei de implementare din cadrul primăriei!” a declarat Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița

“Este un obiectiv important pentru că noi trebuie să investim în primul rând în copii, pentru că ei sunt viitorul. Trebuie să-i determinăm să practice sportul pentru că, pe lângă studiu, mișcarea constituie un factor important în dezvoltarea lor. Toți copiii din comună vor avea acces gratuit pe acest teren de tenis, o investiție pe care am ținut să o realizăm cât mai repede și mai bine. Mulțumesc oaspeților care au fost prezenți astăzi la inaugurarea acestui obiectiv, în special domnului Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, care a arătat mereu sprijin total pentru locuitorii comunei noastre și care mi-a fost alături de fiecare data când i-am cerut sprijinul. “ a declarat Mihai Ionuț Valentin, primarul comunei Bucșani.

Primul meci demonstrativ pe terenul nou inaugurat a fost jucat de Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean și de către Mihai Ionuț Valentin, primarul comunei Bucșani, ajutat de Daniel Nica, primarul comunei Dobra.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026