GURA FOII, PRIMA PRIMĂRIE DIN JUDEȚ CARE PRODUCE ȘI INJECTEAZĂ ÎN REȚEAUA NAȚIONALĂ ENERGIE VERDE

Prima pagină » Administratie » GURA FOII, PRIMA PRIMĂRIE DIN JUDEȚ CARE PRODUCE ȘI INJECTEAZĂ ÎN REȚEAUA NAȚIONALĂ ENERGIE VERDE

„Astăzi am semnat contractul de PROSUMATOR pentru Primăria Gura Foii, devenind prima Primărie din județ care injectează energie verde in rețeaua națională de distribuție a energiei. În 2019 am instalat un sistem de panouri fotovoltaice de 20 kw putere, iar de anul acesta instalam si o pompa de căldură pentru a reduce consumul enorm de lemne. În zilele cu soare producem 130 kw pe zi, consumam undeva la 30 și restul îl injectam în rețea și primim bani pentru fiecare kw injectat, reducând astfel facturile de la iluminatul public.” a anunțat Radu georgescu, primarul comunei Gura Foii

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

MATILDA ZMĂRĂNDESCU, MODELUL UNEI GENERAȚII! LA DOAR 8 ANI, CAMPIOANA PREDĂ LECȚII DE CURAJ ȘI DISCIPLINĂ ȘI ÎI ÎNVAȚĂ PE COPII DRUMUL SPRE SUCCES! VIDEO!

DOI ADULȚI ȘI TREI COPII AU FOST RĂNIȚI! ATÂT ȘOFERUL , CÂT ȘI CĂRUȚAȘUL ERAU BĂUȚI!

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

iunie 25, 2026