GĂEȘTIUL DEVINE CEL MAI MARE FOCAR DE CORONAVIRUS DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Prima pagină » Actualitate » GĂEȘTIUL DEVINE CEL MAI MARE FOCAR DE CORONAVIRUS DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Orașul Găești devine cel mai mare focar de coronavirus din județul Dâmbovița, după ce la fabrica de frigidere Arctic au fost descoperite peste 30 de cazuri de angajați infectați cu coronavirus. Cazurile au ieșit la iveală în urma testării în masă a angajaților, pe cheltuiala societății, însă se pare că nu au fost primite toate rezultatele, ceea ce înseamnă că numărul celor infectați ar putea crește. Pacienții sunt din diferite localități din jurul societății: Găești, Ionești, Scheiu și altele. Toți cei afectați de virusul COVID-19 sunt asimtomatici și au fost inetrnați în spital.

sursa foro: Cronica Găeștiului

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

„The Crew”, cel mai mare show auto al verii „blochează” Găeștiul pe 4-5 iulie

Comapania de Apă Târgoviște-Dâmbovița vă informează modalitățile de plată a facturilor

Investiții importante pentru viitorul comunei Vlădeni! Două locuri de joacă au fost finalizate, iar școala și grădinița vor fi reconstruite de la zero!

AUR PE BANDĂ RULANTĂ! ACADEMIA DE SPORT CĂTĂLIN ZMĂRĂNDESCU A DOMINAT DOUĂ COMPETIȚII ÎN ACELAȘI WEEKEND! TINERII SPORTIVI AU ADUS ACASĂ, ÎN DÂMBOVIȚA, 25 DE MEDALII DE AUR ȘI DOUĂ TROFEE IMPORTANTE!

MULTIMPLU CAMPION EUROPEAN LA DOAR 15 ANI, ANTONIO BRAGĂ A PRIMIT DIPLOMA DE EXCELENTĂ A COMUNEI GURA OCNIȚEI! VIDEO!

iunie 18, 2026