EROII NEAMULUI, COMEMORAȚI LA GURA FOII! RADU GEORGESCU: “ESTE IMPORTANT SĂ NE AMINTIM TOT TIMPUL DE JERTFA LOR!”
Ziua Eroilor a fost cinstită așa cum se cuvine și în comuna Gura Foii! Primarul Radu Georgescu, alături de colegii din primărie preoți și elevi din comună, a depus coroane de flori la monumentul eroilor din comună, în cinstea celor care s-au jertfit pe câmpurile de luptă.
“Hristos S-a înălțat, oameni dragi!
Am depus astăzi coroane la monumentul eroilor neamului, alături de preoții din comună și Scoala Gimnaziala Gura Foii . Este important să ne amintim tot timpul de jertfa lor și ne învățăm copiii că doar cunoscând trecutul putem evolua în viitor.
O zi frumoasă, foieni!!!” a anunțat Radu Nicoale Georgescu
